preloader

Şirket Olmadan Fatura Kesebilir miyim ?

Şirket Olmadan Fatura Kesebilir miyim ?

Ş irket olmadan fatura kesebilir miyim sorusu özellikle dropshipping yapan insanlar tarafından sorulmaya başlandı. 

E-ticaret sektörüne atılmak isteyen binlerce genç ve yaşlı girişimci var. Sektördeki pastadan pay almak isteyen insanlar özellikle e-ticaretin nasıl yapıldığını merak ediyor. Teknolojinin giderek ilerlemesi ve yaşamın kolaylaşması ile birlikte internet insanların ayrılmak istemediği bir durak oldu. Her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz internette eticaret siteleride önemli bir kitleye sahip. E-ticaret siteleri aracılığı ile insanlar giyim, kozmetik, elektronik başta olmak üzere yüzlerce kategoriye erişim sağlıyor ve ürünlerini sipariş edebiliyorlar. E-ticarete katılmak isteyen insanların bir takım sorumlulukları yerine getirmesi gerekmektedir. Bunlar arasında fatura kesmek hem müşterinin güveni hemde yasal sorumluluk olarak görevinizdir. Ancak bazı şartları sağlıyorsanız şirket olmadan fatura kesebilirsiniz. Yani Şirket Olmadan Fatura Kesebili miyim? sorusunun cevabına kısmen evet diyoruz.

Şirket Olmadan Fatura Nasıl Keserim

Şirket olmadan fatura kesmek ve yasal tüm sorumluluklardan sıyrılmak için bu hizmeti veren bir şirket ile anlaşmanız gerekmektedir. Aslına bakacak olursak dünyada hizmet veren ve Türkiye çıkışlı olan tek bir kuruluş var. Bu kuruluşun adı Rimuut. Sizlerde linkteki bağlantıya giderek ödeme alma ve fatura kesme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Şirket Olmadan Fatura Kesmenin Şartları

Rimuut hizmet verdiği bu konuda bazı şartları yerine getirmenizi istiyor.

  1. Fiziksel ürün ve yerinde hizmet gibi işlemlerinizde Rimuut’tan faydalanamıyorsunuz.
  2. Müşterinizin geçerli bir şirket adı, adresi, sicil numarası ve vergi kimlik numarası varsa

Rimuut tarafından detaylar hakkında atılan mail örneği

Rimuut, fatura çözümü ile şirketleşmemiş freelancerların kurumlarla rahat, güvenli şekilde çalışabilmelerini sağlar Bağımsız olarak faaliyet gösteren bir profesyonelseniz şirket kurmaktansa Rimuut ile dünyanın her yerindeki kurumsal müşterilerinize fatura düzenleyebilirsiniz. Rimuut’un fatura çözümü yalnızca uzaktan uygulanabilen dijital hizmetler için geçerlidir. Rimuut, fiziksel ürünler veya fiziksel olarak verdiğiniz hizmetler için uygun değildir. Kısacası, aşağıdaki şartları yerine getirdiğiniz sürece küresel çapta Rimuut’un çözümleri ile kurumsal müşterilerinizi faturalandırabilirsiniz:

a) müşterinizin geçerli bir şirket adı, adresi, sicil numarası ve vergi kimlik numarası varsa,

b) sunduğunuz freelance hizmet fiziksel ürün veya yerinde hizmet gerektirmiyorsa.

Rimuut ile kurumsal müşterilerinizi faturalandırmanın basit adımları aşağıdaki gibidir: 1. Rimuut’a freelancer olarak kayıt olun: https://rimuut.com/register 2. Hesabınızın doğrulanması için kişisel bilgilerinizi ve ödeme ayarlarınızla ilgili bilgileri girin 3. Kullanıcı panelinizden faturanızı oluşturun Fatura oluşturduğunuzda müşteriniz ödeme yapmak üzere davet edilir. Ödemeyi gerçekleştirebilmesi için müşterinizin de kayıt olması ve işlemi onaylaması gerekmektedir. Bunu takiben ödeme aşamasına geçebilirler. Öncelikte müşteriniz Rimuut’a ödeme yapar ve ardından Rimuut sizin ödemenizi başlatır. Müşteriniz; – kuruma ait kredi kartıyla – veya kuruma ait banka hesabından Rimuut hesabına aktarım yaparak ödeme yapabilir. Ödeme Rimuut’un hesaplarına ulaşınca ticari fatura müşterinize otomatik olarak iletilir. Rimuut hesabınız doğrulandıysa, Rimuut’a ait komisyon düşülerek ödemeniz başlatılır. Komisyon oranlarımız fatura tutarı ve para birimi ile birlikte ödeme seçeneği ve para birimine göre değişiklik göstermektedir. Sizin için geçerli olacak oranı görmek için hesaplayıcımızı kullanabilirsiniz: https://rimuut.com/pricing

Related Post

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir